Nie ma drugiej tak mocno wyczekiwanej pory roku jak wiosna. Dni stają się dłuższe, słońce częściej przygrzewa przez chmury oraz robi się cieplej. To również czas na porządki po zimie, odświeżanie garderoby oraz mieszkania. W kilku prostych krokach można sprawić, aby wiosna zagościła na naszych metrach kwadratowych bez kosztownych i kłopotliwych remontów, a takie metamorfozy poprawią nam nastrój i sprawią, że we wnętrzach będzie przyjemnie odpoczywać.
Wystarczy kilka drobnych kroków, by zaprosić wiosnę do siebie.

Po pierwsze, posprzątaj

Wiosenne porządki to szlagier, ale doskonale wprowadzają w klimat. Przeorganizowanie przestrzeni, wyrzucenie zbędnych gazet na makulaturę, postawienia na pudełka i piękne schowki pozwala utrzymać porządek nawet w drobiazgach.

Po drugie, dekoracje

Nawet niewielka rzecz można zrobić niesamowite wrażenie. Dzięki nowym dodatkom zmieni się i zestaw wypoczynkowy, i krzesła przy stole czy też wygląd komody. W tym aspekcie doskonale również sprawdzają się tkaniny oraz przydatne gadżety, które usprawniają funkcjonowanie rodziny. I jeśli nie chcemy malować ściany farbą tablicową, warto powiesić chociażby designerską tablicę kredową z napisem "Zadania na Dzisiaj".

    

Po trzecie, kolor

Oczywiście wiosną sięgamy po energetyczne barwy mocno związane z budzącą się do życia naturą. Zamiast zmieniać komplety wypoczynkowe, można postawić na intensywne poszewki na poduszki lub zasłony. Kilka takich detali świetnie poprawi nam nastrój i od razu zmieni się klimat we wnętrzu. Zamiast malować ściany, warto postawić na oryginalność. Świetnie sprawdzają się równego rodzaju naklejki z napisami motywacyjnymi, które sprawią, że od rana do nocy uśmiech gościć nam będzie na twarzy.

 

Po czwarte, funkcjonalność

Nowoczesne trendy stawiają na multifunkcjonalność mebli. Coraz częściej zamiast stolika pod telewizorem stawiamy komodę z praktycznymi szufladami, w których można pomieścić wszystko. To prosty sposób, by w pokoju gościnnym było mniej mebli, więcej przestrzeni, a telewizor nie zajmował kluczowego miejsca.

Po piąte, kwiaty

Są synonimem wiosny. Wprowadzają harmonię oraz poprawiają nastrój. Delikatne kwiatki na parapecie są świetnym przepisem na metamorfozę wnętrza. Poza tym warto postawić na dekoracje ścian wykorzystujące motywy florystyczne. Intensywne kolory oraz napisy motywacyjne na plakacie "Another Day in Paradise" w doskonały sposób poprawią nastrój.