Dzisiaj coś dla tych, którzy wolą razem niż osobno. Nie będzie niestety o związkach matrymonialnych, a bardziej o związkach elementów aranżacji wnętrza, które podobnie jak te poprzednie stanowią integralną całość tylko, gdy elementy ze sobą ściśle współgrają.


W grupie raźniej?


Zestawy plakatów mogą być ze sobą połączone jak w przypadku TRIANGULAR MARBLE lub zupełnie niezależne w swojej formie – ADVENTURE ART. Pewne natomiast jest to, że muszą występować w zestawie. Oczywiście można by powiedzieć, że jeden plakat też bardzo ładnie się prezentuje i kto powiedział, że nie można umieścić go osobno? Kurt Cobain był wybitnym artystą, jednak chyba wszyscy zgodzimy się, że dużo bardziej wolimy słuchać go w kolektywie pt. Nirvana.  Patrick Swayze w Dirty Dancing tańczył doskonale solo, jednak dopiero w towarzystwie Jennifer Gray byli w stanie stworzyć coś na miarę światowego klasyka, jakim okrzyknięto ten film. Podobnie jest w przypadku zestawów plakatów do wnętrz – sęk tkwi w całości, którą tworzą perfekcyjne elementy!  

 

Ciągłość vs kontrasty


Jeśli chodzi o tematykę zestawów plakatowych, to może one być bardzo różna. Zapewne znajdą się wśród Was wielbiciele ciągłości i jednolitej formy, jak również ci, którzy pod pojęciem spójności są w stanie ukryć kontrasty i przeciwległe bieguny. W pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę na PASTEL MADNESS, a w drugim np. na komplet plakatów HIPSTER.

Jak stworzyć perfekcyjną aranżację?


Wiele zależy w tym przypadku od typu wnętrza, które chcemy wyposażyć w plakaty. Myśl przewodnia tego artykułu to spójność, jednak czy w każdym przypadku? Doszliśmy już do tego, że zestawy plakatów taką powinny współtworzyć, jednak jeśli chodzi o zestawienie ich z innymi elementami wnętrza czy całościową aranżacją można wykazać się odwagą i postawić na odważne połączenia. Pamiętajcie jednak, że słowa HIT i KICZ łączy nie tylko podobne brzmienie, ale także bardzo krótka droga pomiędzy. Sprytne połączenie  nie pasujących do siebie na pierwszy rzut oka elementów, może dać bardzo ciekawy efekt.


Podsumowując, doszliśmy do tego, że jednolita dekoracja to nie zawsze podobne elementy, a bardziej utrzymanie pewnej myśli przewodniej. Może się ona wyrażać również w niestandardowych formach takich jak:

  • - kontrasty
  • - przeciwstawne elementy
  • - geometryczne formy
  • - nawiązania

Ważna jest jednak całość, którą w przypadku zestawów plakatów tworzy właśnie ZESTAW, a nie pojedyncze elementy, które same również mogłyby być wartościowe, jednak zyskują dużo więcej, jako komplet.