Minimalizm we wnętrzach

 

Minimalizm jest jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Przede wszystkim widać go w sposobie urządzania wnętrz, wybieraniu dodatków i kolorystyki. Jest z założenia przeciwstawiany eklektyzmowi, przepychowi i stylowi vintage. Czym się charakteryzuje, że tak mocno podbija serca ludzi na całym świecie? Przede wszystkim otwiera przestrzeń, sprawia, że staje się ona jaśniejsza i bardziej przyjazna. To również bardzo nowoczesny sposób na wykorzystanie różnych materiałów. W nowoczesnych wnętrzach króluje biel i światło. To sprawia, że nawet małe pokoje wydają się obszerniejsze. W meblach stawia się na fronty o wysokim połysku, a różne źródła światła wprowadzają ciekawy klimat. Poza tym dominują lustra, struktury geometryczne, elementy metalowe czy też z tworzyw sztucznych. Poza tym minimalizm wcale nie jest nudny, daje szansę na bardzo dużą personalizację wnętrza. Świetnie sprawdzają się również tekstylia, dywany czy dekoracje ścian w stonowanych kolorach lub też bardzo popularnymi napisami.

 

Proste formy, stonowane kolory

 

Minimalizm wpisany jest w styl nowoczesny, a z drugiej strony nie jest tak surowy, jak industrializm, czyli styl związany z loftami fabrycznymi. Poza prostymi formami najważniejszą cechą minimalizmu będzie porządek i rezygnacja ze wszystkich zbędnych dodatków. Nawet piękne tapety z ciekawym geometrycznym wzornictwem https://ubierzswojesciany.pl/tapety/1122-thunder-triangle-tapeta-na-sciane.html dobrze jest umieścić tylko na jednej ścianie lub na jej fragmencie. Wtedy uzyskuje się doskonały efekt aranżacyjny. Doskonałej jakości tapeta może być jedynym elementem dekoracyjnym oraz może współgrać z innymi kształtami, wzorami na tkaninach, dywanie czy też w dodatkach warto jednak pamiętać, by ze wzorami nie przesadzić, by nie przytłoczyć przestrzeni.

  

Plakaty, obrazy, kalendarze

 

Większość ludzi rezygnuje z tradycyjnych tapet i aranżuje dekoracje ścian zabawnymi plakatami w ciekawych, ascetycznych ramach. Tu dominują ikony popkultury lub też bardzo modne napisy motywacyjne https://ubierzswojesciany.pl/plakaty/120-mr-mrs-right-komplet-plakatow-typograficznych.html. To ciekawy sposób na zmianę wizerunku salonu, pokoju nastolatka lub też dziecka. Modne aranżacje są też idealnym pomysłem na metamorfozę wnętrza bez specjalnego remontu lub też dużych wydatków. Plakaty sprawdzają się również, gdy chcemy zmienić klimat w pokoju. Nieco innego charakteru nabierają obrazy na płótnie https://ubierzswojesciany.pl/modne-obrazy/570-minimalistyczne-szczescie-komplet-trzech-obrazow-na-plotnie.html. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach stylowych i urządzonych z klasą.