Motywy roślinne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych minimalistycznych przestrzeniach. Szczególnie tapety, plakaty czy inne elementy dekoracyjne w tym stylu zdominowały trendy skandynawskie. Poza tym że mniej lub bardziej egzotyczne rośliny świetnie się prezentują, to dodatkowo wprowadzają świeży klimat. Jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów są charakterystyczne liście monstery zarówno w dość realistycznych realizacjach, jak i tych, które dość luźno i kreatywnie podchodzą do oryginału.

Roślinne plakaty

Monstera to jedna z najbardziej charakterystycznych roślin tropikalnych, jakie są obecne w naszych mieszkaniach. Choć są oczywiście osoby, które mają żywe liście w wazonach lub też rośliny w doniczkach, to jednak najczęściej motyw spotykamy na ścianach, tkaninach a także na kubkach czy talerzach. Liście stały się tak popularne, że można się z nimi spotkać w każdym pomieszczeniu i niewątpliwie za każdym razem wywołają zachwyt. Niezmiennie królują jednak na plakatach. W tej wygodnej formie pozwalają odświeżyć ścianę, zmienić aranżację bez konieczności remontowania wnętrza. Monstera w kształcie serca na plakacie z pewnością będzie przykuwać uwagę ciemnozielonym kolorem oraz pewną energią. Dla tych, którzy chcą na przykład zakryć pewne elementy ściany i nie chcą w nią ingerować, rozwiązaniem może być na przykład charakteryvstyczna naklejka. Ten motyw na obrazie będzie dodatkowo niezwykle eleganckim dodatkiem do salonu lub sypialni. Powiew egzotyki może wystąpić na przykład w atrakcyjnej aranżacji wykonanej z dekoracji w różnych formatach i wykończeniach. Obrazy takie jak BIG MONSTERA rewelacyjnie sprawdzą się także w przestrzeniach użytkowych.

   

Tapety z motywem monster

Najczęściej monstera pojawia się na świcie w formie tapety. Ponieważ jest to duży i przykuwający uwagę motyw, warto wykorzystać go tylko na jednej lub ewentualnie dwóch płaszczyznach w salonie, gabinecie, kuchni czy też innym pomieszczeniu. Na pewno takie elementy roślinne zdominują wnętrze, ale również nadadzą mu oryginalny charakter. Tapeta z motywem monstery fantastycznie będzie prezentować się w tle nowoczesnej kanapy. Tu intensywny kolor i wielkie liście będą niewątpliwie robić wrażenie. W przestrzeni młodszych domowników można wykorzystać tapetę, która w dość swobodny sposób inspiruje się modnym roślinnym motywem. Tapeta na ścianę FLAMINGO MONSTERA rezygnuje z zieleni na rzecz połączenia czerni i najmodniejszego w sezonie różu. Sama monstera staje się jedynie popularnym elementem poza flamingami, ananasami, liśćmi palmy czy też innymi dekorami.