Jednym z ważniejszych trendów w aranżacji wnętrz jest powrót do natury. Moda na ekologię oraz wprowadzanie do domów i mieszkań różnych elementów związanych z lasem, drewnem, roślinami ma przede wszystkim sprawić, że nawet jeśli mieszkamy w miejskiej dżungli, to w salonie, kuchni czy nawet łazience bez problemu odnajdziemy swoją oazę spokoju. To tak jakby wracać do korzeni, w prosty sposób wyciszać się oraz tworzyć niezwykle oryginalne przestrzenie. Dzięki różnym elementom wystroju wnętrz takie aranżacje nie są ani trudne w realizacji ani kosztowne. Nie wymagają również specjalnego remontu czy też skomplikowanych inwestycji. Zobacz, w jak prosty sposób w mieszkaniu można stworzyć przestrzeń, w której poczujesz się jak jeden z elementów ekosystemu.

Las na tapecie

Motyw drzew jest niezwykle chętnie wykorzystywany zarówno na plakatach czy też naklejkach, ale największe wrażenie robi na fototapetach. Dzięki dużej przestrzeni można doskonale zaznaczyć określoną przestrzeń na przykład salonu. Ona będzie w pewien sposób przykuwać uwagę i determinować cały klimat we wnętrzu. Naturalny motyw lasu może być również bardzo ciekawym punktem wyjścia do różnych inspiracji. W wersji skandynawskiej fototapeta wprowadzi do każdego pokoju niezwykle atrakcyjny choć tajemniczy klimat. Nieco ascetyczna w formie przykuwa uwagę, a z drugiej strony wykorzystuje tak modną obecnie grafikę. Pewnego rodzaju grą z konwencją może być na przykład tapeta dedykowana do pokoju dziecięcego. Tu las został zamknięty w rysunkach drzew rodem ze szkicownika kilkulatka. Niewątpliwie taka dekoracja wprowadzi bardzo ciekawy klimat w przestrzeni malca.

Tapeta Forest Design Tapeta Birches w brzozy Tapeta Forestwall z lasem Tapeta Scandinavian Landscape

Dodatki w klimacie leśnym

Zarówno tapety, jak plakaty czy obrazy, które wykorzystują motyw lasu, bardzo często korzystają z niego jako z punktu wyjścia do stworzenia niezwykle oryginalnych aranżacji. Nie chodzi wszak o to, by zrobić zdjęcie drzewom, ale by wykreować interesujący klimat. Jeśli chcemy ten modny trend wykorzystać tylko w mniejszym fragmencie lub też decydujemy się na czasową dekorację, warto postawić na niezwykle funkcjonalne plakaty lub obrazy. Takie rozwiązanie pozwala również na stworzenie pewnej oryginalnej mozaiki, ciekawych zestawów, których wspólnym mianownikiem staje się las. Ten obraz na płótnie  przedstawia niezwykle klimatyczny pejzaż wierzchołków drzew spowitych gęstą mgłą. W ten sposób tworzy we wnętrzu nastrój tajemniczości, a dla miłośników natury może być pretekstem do tego, by uciec w miejsca nieskażone cywilizacją, wysokie góry, gęste lasy. Tę popularną w trendach skandynawskich interpretację tego motywu znajdziemy również na plakacie Forest Landscape. Idealnie podkreśli surowość wnętrza i jego ascetyczność. Co istotne, może zaistnieć w każdej przestrzeni.