Marmur jest jednym z najstarszych, najtrwalszych i najlepszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wykorzystywany od wieków stale nabiera nowego charakteru. W mieszkaniach przyzwyczailiśmy się do marmurowych blatów w kuchni czy parapetów, a coraz więcej ludzi tym materiałem wykańcza również łazienki. Poza tym dzięki nowoczesnym trendom i minimalistycznemu dążeniu do pewnej surowości we wnętrzach dekoracje ze wzorem marmuru coraz częściej pojawiają się na ścianach oraz w innych elementach wystroju wnętrz.

Prostota pod kontrolą

Wbrew pewnym stereotypom motyw marmuru pozwala na cały szereg możliwości w nowoczesnej aranżacji wnętrza. Mamy do wyboru różne faktury i kolorystykę, które idealnie odtworzą nasz projekt. Doskonale sprawdzają się tapety także na meblach i wielkoformatowe dekoracje ścienne.

 

Co istotne, motyw marmury doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni mieszkania, jak i gabinetu czy biura, a nowoczesne możliwości, jakie ze sobą niesie, dają duże pole do popisu. Od kilku lat przestał być bowiem synonimem wystawnego luksusu, a jest designerskim dość surowym pomysłem na wystrój wnętrz.

Wielkoformatowe dekoracje

Nawet jeśli nie chcemy urządzać wnętrza w stylu nowoczesnym, warto zadbać o pewne ciekawe elementy, które wprowadzą do niego klimat. Na ciekawe wielkoformatowe dekoracje ścienne stawia i minimalizm, i industrializm, ale doskonale sprawdzają się również w stylistyce glamour. Motyw marmuru jako dodatku, a nie dominanty sprawi, że nie przeciążymy przestrzeni, ani nie uczynimy jej zbyt chłodną. Doskonałym pomysłem zdaje się również wyjście poza tradycyjny sposób myślenia o materiale. Na obrazie Golden Marble mamy imitację szlachetnego marmuru w kolorystyce bieli i złota. To niezwykle efektowna ozdoba, która nada wnętrzu bardzo luksusowy charakter.

 


Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie faktury marmuru jako tła dla bardzo funkcjonalnych elementów. Kalendarz Marble w ramie nie tylko świetnie wygląda, ale również doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrze i salonu, i gabinetu, i pokoju nastolatka.


Warto zadbać o ciekawe dodatki z konkretnym motywem, ale (jak z każdą aranżacją) warto również zachować umiar, by motyw marmuru był ciekawym dodatkiem, a nie ideą główną urządzania wnętrza. Poza tym to ciekawy trend, który na pewno w modzie pozostanie na dłużej.

 modny-obraz-na-plotnie-golden-marble.jpgmodny-obraz-na-plotnie-minimalist-pink-mmodny-obraz-na-plotnie-glamour-marble.jp