Możliwość podróżowania w dalekie, egzotyczne tereny jest z pewnością marzeniem wielu z nas. Relaks na bursztynowej plaży, z drinkiem z parasolką, w zaciszu palmowych liści jednoznacznie kojarzy się z latem, słońcem i odpoczynkiem. Nic zatem dziwnego, że tropikalny motyw tak często zagląda do naszych wnętrz, będąc skuteczną alternatywą dla wyśnionych wypraw. Udekorowane w ten sposób mieszkanie jest nie tylko modne i atrakcyjne wizualnie, ale również doskonale sprawdza się w wielu aranżacjach.

Tropiki – wnętrzarskim hitem w 2017 roku

Tropikalny motyw jest najpopularniejszym trendem w aranżowaniu mieszkań w 2017 roku. I nie ma się co dziwić, ponieważ jak żaden inny potrafi w oka mgnieniu przenieść nas w najdalsze zakątki świata, dzięki czemu poczujemy się jak na rajskich wakacjach. Poza tym, połączenie energetycznych, intensywnych kolorów i wzorów odświeży wnętrze, dodając siły i energii wszystkim domownikom – bez względu na aurę panującą za oknem!

  

Do jakich wnętrz pasują?

Uniwersalizm wykorzystania to kolejny atut dekoracji utrzymanych w tropikalnym klimacie. Skomponowane z jasnym drewnem, wikliną i kolorami nawiązującymi do ziemi, wyeksponują naturalny, ekologiczny klimat wnętrza. Z kolei zestawione z intensywnymi kolorami, stworzą pełną witalności aranżację. Egzotyczne dekory równie ciekawie prezentują się w towarzystwie ciemnych, eleganckich skórzanych mebli.

tapeta na ścianę tropikalna   tapeta ścienna roślinna tapeta na Ĺ›cianÄ™ liĹ›cie palmy   tapeta Ĺ›cienna w palmÄ™

Liście palm

W naszym sklepie znajduje się szereg rozmaitych tapet ściennych, utrzymanych w tym modnym klimacie. Najbardziej charakterystycznym jest wzór z palmowych liści, będący doskonałą propozycją dla małych, ciemnych wnętrz. Tego typu stylistyka mieszkania przypadnie do gustu również osobom lubiącym się otaczać zielenią w domu, ale z powodu określonych przyczyn (brak czasu, odpowiednich warunków mieszkaniowych) nie mają na to możliwości.

  

Aby jednak domowa przestrzeń zyskała energetycznego wyrazu, konieczne jest zachowanie właściwych proporcji. Dlatego wielkość wzoru odgrywa duże znaczenie. Jako, że palmowe liście same w sobie są bardzo charakterystyczne, a co za tym idzie – posiadają umiejętność dominacji, rzeczą szalenie ważną jest umiar. A zatem, im mniejsze pomieszczenie dekorujemy, tym wzór powinien być delikatniejszy, o stonowanej kolorystyce. Ciekawym pomysłem jest również udekorowanie wyłącznie jednej ściany.

Na odbiór całej aranżacji wpływ mają również inne dodatki. Dlatego decydując się na tropikalny motyw, pozostałe wyposażenie musi zostać utrzymane w stonowanej kolorystyce.

Więcej inspiracji i tapet tropikalnych znajdziecie w kategorii Tapety roślinne!