Koral – mniej oczywisty niż róż, delikatniejszy niż czerwień lub pomarańcz. To właśnie ten odcień został uznany przez Pantone jako kolor roku 2019 i niewątpliwie zagości w wystroju wnętrz, w modzie a także w palecie kosmetyków kolorowych. Living Coral sprawdzi się na dużych przestrzeniach w mieszkaniu lub domu, ale będzie również idealną barwą dodatków, ponieważ doskonale będzie komponować się z różnymi odcieniami. Na pewno ożywi przestrzeń i nada jej świeżego, oryginalnego charakteru. Zobacz, jak w prosty i tani sposób sprawić, by wnętrze stało się bardzo trendy.

Inspiracje z natury

Firma Pantone, argumentując wybór najmodniejszego koloru roku, podkreśliła, że zależy im na tym, by zwrócić uwagę, jak bardzo destrukcyjny wpływ na rafy koralowe ma działalność człowieka i rozwój cywilizacji. Ten powrót do natury jest istotny szczególnie teraz i warto wprowadzić go do najbliższej nam przestrzeni. Co istotne, ten wdzięczny odcień nie wymusza na nas zmiany aranżacji mieszkania czy domu, kosztownych remontów oraz zakupów szeregu gadżetów. Modne wnętrze możemy stworzyć dedykowanymi dodatkami w najmodniejszych barwach i cieszyć się przyjemnym oraz naturalnym wnętrzem.
Odcień  Living Coral świetne sprawdzi się i w tradycyjnych, i w bardziej klasycznych wnętrzach. Świetnie współgra z różnymi innymi kolorami, szczególnie utrzymany w barwach ziemi. Przede wszystkim jest pewnym zerwaniem z modną surową szarością i w każdym rozwiązaniu wprowadzi do przestrzeni nieco życia, energii oraz pewnego rodzaju przytulności. W salonie lub też w gabinecie rewelacyjnie prezentować się będzie zestaw trzech plakatów Rose Gold Art. To propozycja, która wykorzystuje geometryczne wzory oraz tworzy rewelacyjny kontrast na poziomie odcieni. Uwagę przykuwa przede wszystkim ciepły róż szczególnie w zestawieniu z chłodnymi fakturami marmuru.

Optymistyczne kolorowe aranżacje

Z pewnością tapeta w różnych odcieniach różu Modern Pink fantastycznie ożywi każde wnętrze. Poza energetycznymi kolorami zachwyca również geometryczna faktura, która wprowadza wrażenie trójwymiaru. To ciekawa propozycja do wykorzystania na jednej ścianie lub tylko na jej fragmencie. Podobny wariant zmiany aranżacji może również sprawdzić się w pokoju dziecięcym. Tapeta Pink Crowns z wzorem korony to idealne wykończenie przestrzeni każdej małej księżniczki.

Living Coral charakteryzuje się intensywnością i dlatego warto dokładnie przemyśleć ilość dodatków w tym kolorze. Jak zawsze w aranżacji wnętrz potrzebny jest umiar, szczególnie gdy chcemy podkreślić jeden konkretny i modny dodatek.