W tym roku jesień rozpieszcza nas szczególnie łaskawie. Wysokie temperatury, intensywne słońce oraz przyjazna aura zachęcają do długich spacerów lub przejażdżek na rowerze. Poza tym jak żadna inna pora roku kusi intensywnymi kolorami żółtego, pomarańczowego oraz czerwonego, aromatem dojrzałych jabłek i wyjątkowym wyglądem wielkich i małych dyń. Jesień to również pora, gdy częściej wieczory spędzamy w domu a im bliżej grudnia, tym pogoda i nastrój mogą być coraz mniej optymistyczne. Gdy za oknem zrobi się ciemno, zimno i deszczowo, warto ożywić wnętrza światłem, kolorami i zapachami, które sprawią, że będziemy się czuć wyjątkowo.

W kolorach jesieni

Aranżację wnętrza na jesień warto zaplanować z dodatkami, które łatwo potem zmienić. Dzięki temu uda się stworzyć oryginalne i przytulne mieszkanie, które będzie schronieniem w czasie niepogody oraz da szansę na prawdziwy relaks.  Przede wszystkim warto zainwestować w tkaniny. Do łask wróciły koce, poszewki i pokrowce robione ręcznie lub też stylizowane na hand made. Obrusy robione na drutach z charakterystycznym wzorami to prawdziwy hit na jesień. Poza tym królują wszelkiego rodzaju włochate i puszyste tkaniny, które pojawiają się wszędzie, gdzie tylko chcemy. Przyjemne w dotyku koce i pledy nie tylko będą doskonale wyglądać, ale równie pozwolą się otulić w chłodniejsze wieczory na przykład przy czytaniu książki. Poza tym warto zainwestować w oświetlenie. To ono sprawia, że mamy więcej energii, a tym samym lepszy humor. Im więcej różnych źródeł światła mieć będziemy, tym lepszy efekt ciepłego i przyjemnego wnętrza możemy uzyskać. Hitem stają się poza tym świeczki oraz lampiony we wszystkich kolorach tęczy.

Co na ścianę?

Jesień niekoniecznie jest wystarczającą motywacją do malowania ścian czy też położenia tapet, ale na szczęście na rynku mamy cały szereg dodatków, które nadadzą tym przestrzeniom wyjątkowy charakter. Tu również będzie rządził kolor - brzoskwiniowy, żółty, czy zieleń, elementy brązów i czerwieni oraz motywy, które sprawią, że będzie nam milej.  Energetyczny obraz ze złocistą monsterą to połączenie intensywnej zieleni oraz szlachetnego złota. Taka rzucające się w oczy propozycja na pewno sprawi, że w salonie zrobi się przyjemniej. Elementem dominującym oczywiście jest złoty liść, który niemalże od razu kojarzy nam się z magiczną polską jesienią.

Poza motywami florystycznymi, które są modne od kilku sezonów, warto postawić na plakaty na ścianę z napisami motywacyjnymi lub też z zabawnymi rysunkami. Nieco przewrotna propozycja plakatu z napisem I need some sugar na pewno sprawi, że każde spojrzenie na kolorowe ciasteczka będzie wywoływało automatyczną poprawę humoru. Wszak dietetycy stale podkreślają, że jesień to nie jest najlepsza pora roku na katowanie się dietą.