Tapety od kilku lat wracają do łask. I to wracają w doskonałym stylu. Dzięki wzorom i materiałom świetnie wpisują się w nowoczesny wystrój każdego wnętrza. Zmieniły się oczywiście trendy, a tym samym coraz chętniej decydujemy się na tapetowanie tylko jednej ściany lub jej fragmentu, ale za to wzór czy kolor stają się dominantą aranżacji całego pokoju. Ciekawym zjawiskiem w tapetowaniu jest również wykorzystywanie efektu trójwymiaru, co sprawia, że wnętrza całkowicie zmieniają swój charakter, nabierają głębi i przestronności. To doskonały sposób na optyczną zabawę z kształtem pokoju – na przykład skrócenie ściany lub też podniesienie sufitu.

roli tapet 3D

Z geometrią za pan brat

Tapety 3D sprawdzają się w każdym wnętrzu. Najczęściej co prawda decydujemy się na tego typu aranżacje w salonie, sypialni lub pokoju nastolatka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dedykowane produkty umieścić na przykład w kuchni czy łazience. Ciekawe wzory i nieszablonowe rozwiązania sprawiają, że wnętrze przestaje być monotonne, zyskuje nieszablonowy charakter oraz pozwala nam wykorzystać zdolności kreacyjne. Należy pamiętać, że tapeta 3D odpowiednie wrażenie zyskuje, gdy się na nią patrzy z pewnej odległości i tym sposobem staje się doskonałą dekoracją niekoniecznie na całej ścianie czy meblach.

Propozycją do kuchni może być na przykład tapeta 3D COFFEE STROKES, która jest swoistym żartem ze śladów, jakie codziennie zostawiamy na stole po piciu kawy. Nieregularność wzoru sprawia, że jest on wyjątkowo oryginalny, a w kuchni czy też w jadalni będzie ciekawą ozdobą.

Najczęściej tapety 3D sięgają po wzory geometryczne. One dają złudzenie trójwymiaru i pozwalają w doskonały sposób rozbić przestrzeń. Warto pamiętać, że im mocniejszy wzór wybierzemy, tym bardziej proste i stonowane powinny być dodatki oraz meble. Tapety geometryczne szczególnie z białym tłem takie, jak GEOMETRIC TECHNOLOGY świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, w których dąży się do maksymalnego otwarcia przestrzeni.

shadow 3D-min.jpgmodern-shapes-tapeta-na-sciane.jpggeometric dusk-min.jpg

Inny wymiar dekoracji ścian i mebli

Wykorzystując złudzenia optyczne, tapety 3D w doskonały sposób podkreślają modernistyczne wnętrza. Co ważne, dzięki takim trikom pokoje wydają się bardziej przestronne, a nawet zwykłe meble na takim tle zyskują zupełnie innego charakteru. Najczęściej producenci sięgają po geometryczne zwroty lub abstrakcje, które w ciekawy sposób pobudzają wyobraźnię. Na przykład CRAZY ABSTRACTION to tapeta, która idealnie sprawdzi się w pokoju nastolatka lub nawet w kreatywnym biurze. To pomysł i na ściany, i na meble.

Fototapeta to najprostszy sposób, by nadać wnętrzu nieprzeciętny charakter i efekt głębi. Z drugiej strony to również najmodniejsze z rozwiązań.