Geometryczne wzory we współczesnych wnętrzach cieszą się niesłabnącą popularnością. Pomagają w ożywieniu minimalistycznych aranżacji i dodają pomieszczeniom klasy. Poznaj skuteczne sposoby, które pomogą w uzyskaniu atrakcyjnej i nowoczesnej przestrzeni w Twoim domu.

tapety w trójkąty

Wnętrze na miarę współczesnych czasów

Aktualne trendy w wystrojach wnętrz bazują na minimalistycznych formach, mających zapewnić domownikom spokój i harmonię. Motywy oparte na geometrycznych figurach pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnych aranżacji. Na efektowny styl pomieszczenia składają się obecne w nim meble, uzupełniające dodatki, ale to, co jako pierwsze przyciąga uwagę to wystrój ścian. To właśnie sposób doboru barw i deseni wpływa na wygląd pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również dopasowanie odpowiednich tapet, plakatów, czy obrazów. Odpowiednie barwy i desenie to to, co definiuje nasze cztery kąty.

geometryczna abstrakcja - tapeta scandi triangle art - tapeta w trójkąty  tapeta w cieniowane trójkąty

Motywy tapet, które zachwycają

Dekoracje ścienne pomagają w wydobyciu charakteru danego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że bezapelacyjnym hitem ostatnich sezonów są geometryczne formy, które idealnie komponują się ze współczesnymi wnętrzami. Wśród dostępnych wzorów prym wiodą rozmaite przedstawienia i interpretacje trójkątów, które wybierane są do pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Monochromatyczna sieć trójkątów to subtelna propozycja, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnym pokoju dziennym, jak i nad firmowym biurkiem. Atrakcyjna geometryczna abstrakcja idealnie zaakcentuje centralny punkt salonu w stylu industrialnym. Czarne trójkąty na tapecie Modern pozwolą w uzyskaniu przestrzeni w designerskim wnętrzu, a dzięki pastelowym seriom Triangle Love lub Triangle Sunrise, wykreujesz stylowy kącik, zgodnie z najnowszymi trendami. Po więcej pomysłów zapraszamy do Tapety geometryczne.

modne tapety z trójkątami

Pomysły na oryginalne ściany - plakaty

Innym, efektownym pomysłem na dekorację ścian są geometryczne plakaty. Grafiki oprawione w stylowe ramy stanowić będą perfekcyjne uzupełnienie aranżacji wnętrzarskich, utrzymanych w duchu stylu skandynawskiego. Sztuka geometrii to coś, co nadaje pomieszczeniom oryginalnego stylu, nie zatracając przy tym nowoczesnej szykowności. Współczesna elegancja zamknięta w prostych formach przejawia się w stonowanych wzorach i szlachetnych barwach, takich jak czerń, biel i złoto. Trójkąty zamknięte w formie obrazów pod różnymi postaciami, to świetne propozycje do dziecięcych wnętrz. U najmłodszych przedstawione pod postacią sympatycznych tipi, np. Scandi Tent, u starszych bazujących na grze formą, barwą, a nawet złudzeniach optycznych, jak Chevron Design. Geometryczne wzory, bez względu na to, czy oparte na stonowanych kolorach, czy zachwycające wielobarwną gamą odcieni to niekwestionowany hit aranżacyjny ostatnich czasów.

triangle design - plakat obraz w trójkąty kolorowe  obraz w kolorowe trójkąty