Wielu Polaków, szczególnie młodych, swoje pierwsze, a czasem nawet kilka następnych mieszkań, wynajmuje. Ten trend związany jest po pierwsze z pewnego rodzaju tymczasowością, w której tkwią na przykład studenci oraz wszyscy ci, którzy szukają pracy i jeszcze do końca nie wiedzą, gdzie chcą osiąść na stałe. Poza tym na wynajem mniejszych lub większych lokali decydują się osoby, których nie stać na zakup własnego M, bo najzwyczajniej w świecie nie otrzymają kredytu hipotecznego lub też czekają na przydział w ramach różnego rodzaju programów.


Co można zrobić?


Wynajęte mieszkanie może być bardzo atrakcyjne, ale częściej kierujemy się ceną oraz lokalizacją danego miejsca. Z drugiej strony wynajmujący nie zawsze przychylnie może patrzeć na nasze chęci, by lokal dostosować do swoich oczekiwań. Warto więc wykorzystać drobne sztuczki, które nie będą drogie, a mogą w ciekawy sposób zmienić wygląd całego mieszkania. Bo przecież dom, nawet ten na kilka miesięcy lub lat, powinien być taki, by chciało się nam do niego wracać oraz w nim przebywać. Własna przestrzeń jest nie tylko ścianami i meblami, ale również klimatem, który budujemy kolorami, dodatkami oraz światłem.


Jak tanio odmienić wnętrze?


Przy wynajmowanym mieszkaniu wiele zależy od tego, na ile pozwoli nam właściciel i oczywiście od tego, co określa umowa. Przy wprowadzaniu się warto zadbać o kolory i czystość ścian. Samo odświeżenie i pomalowanie salonu na ulubione barwy może całkowicie zmienić wnętrze. Na ścianach warto również powiesić modne nowoczesne plakaty, które doskonale wpisują się w minimalistyczny charakter przestrzeni. W męskim wnętrzu sprawdzą się na przykład ciemne tryptyki z ciekawymi figurami geometrycznymi. W prosty i niedrogi sposób przykują uwagę na przykład do przestrzeni przy stole lub nad kanapą. W modny nurt ekologiczny wpisują się plakaty z energetycznymi grafikami egzotycznych roślin. Taka propozycja zawsze będzie świetnie wyglądać szczególnie w minimalistycznych jasnych przestrzeniach.


Plakaty do salonu, podobnie jak tapety czy wyklejanki, są sprytnym i tanim sposobem, by bez specjalnej ingerencji zakryć miejsca w ścianie, które nam się nie podobają, np. dziury w ścianach czy też nieatrakcyjne wykończenie. Poza tym pozwalają szybko i oryginalnie zadbać o własną przestrzeń – czyli taką, która podkreśla nasz styl i wpisuje się w nasze oczekiwania. Co najważniejsze – modne plakaty zawsze możemy ze sobą zabrać na kolejne własne lub wynajmowane M.