Złoto. Kolor, który symbolizuje luksus, bogactwo i przepych. Kiedyś zarezerwowany do ekskluzywnych przestrzeni dziś staje się ciekawym dodatkiem, który doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje inspirowane minimalistycznymi i skandynawskimi trendami. A te fantastycznie sprawdzają się w każdej przestrzeni – w salonie, kuchni, sypialni czy nawet w łazience. Zobacz, jak detale w kolorze szlachetnego złota mogą wyglądać w twoim mieszkaniu.

Złoto na ścianie

Można oczywiście pozwolić sobie na udekorowanie złotym motywem całej ściany lub jej fragmentu. Na przykład tapeta z nowoczesnym wzorem i atrakcyjnym kontrastem podkreśli wyjątkowy charakter przestrzeni. To propozycja, która będzie rewelacyjnie prezentować się w nowoczesnym salonie, ale także we wnętrzu urządzonym w stylu retro czy glamour. Tu właśnie królować będzie elegancja oraz połączenia z innymi szlachetnymi kolorami. Poza niezwykłym klimatem, jaki złote detale budują we wnętrzu, doskonale odbijają światło i optycznie powiększają pokój. Ściana z atrakcyjną kompozycją zawsze będzie wyglądać efektowniej niż tradycyjna farba lub tapety, a dodatkowo wrażenie w dużej mierze zależne będzie od kąta padania światła, jego rodzaju i natężenia.

    

Złoto na obrazie

Nie trzeba malować czy tapetować ściany, planować remontu czy też kosztownych aranżacji. Czasem wystarczy dodatek, który będzie przykuwać uwagę, by wnętrze zyskało zupełnie inny charakter. Nieco ekstrawagancki złoty kolor będzie rewelacyjnie wyglądał na przykład na modnym obrazie. Atrakcyjny geometryczny wzór trójkątów oraz atrakcyjne przecieranie się faktur i kolorów nadają całości przestrzennego charakteru. Ta propozycja doskonale będzie prezentować się na przykład na ścianie w salonie, ale również w gabinecie czy sypialni. Poza tym designerski wzór doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

    

Motywacja jak złoto

Od kilku sezonów w modzie są plakaty z napisami motywacyjnymi. Nie zanosi się, żeby ten trend miał się skończyć i coraz częściej można spotkać atrakcyjne propozycje, które poza nieco filozoficznym charakterem po prostu rewelacyjnie wyglądają. Plakat, który wykorzystuje atrakcyjny motyw gwiazd na czarnym tle, oczywiście przykuwać będzie uwagę złotym napisem. To idealny pomysł, by każdego dnia powtarzać sobie, co jest ważne i to powtarzać sobie w bardzo dobrym guście. Plakaty to propozycje do różnych przestrzeni. Z racji swojej formy i mobilności pozwalają na częste zmiany aranżacji zależnie od nastroju, mody czy też pory roku. Jeśli chcesz postawić na szyk i elegancję a także oryginalność, postaw na złoto.