Choose a searcher
★ dostawa gratis od 299zł

Instrukcja montażu tapety

Ten film odpowie na wszystkie wasze pytania!

Czy tapetowanie jest łatwe? Odpowiedź brzmi: "TAK". Należy tylko odpowiednio się przygotować. Przygotowaliśmy dla Was profesjonalny instruktaż, który ułatwi Wam tapetowanie - naszych produktów i nie tylko. W filmie znajdziecie odpowiedzi na odwieczne pytania: Jak położyć tapetę szybko i samodzielnie? Co jest potrzebne? Jaki klej wybrać? Jak to robić?

Montaż w filmie przeprowadziła "Królowa Tapet" - jedyna i niepowtarzalna w swoim fachu #PaniTapetka. Z jej wskazówkami możecie być spokojni o efekt końcowy.

Po pierwsze - pobierz instrukcję

Poza tym, że przygotowaliśmy dla Was profesjonalny film z montażu tapety - w zestawie z zakupioną tapetą otrzymacie również instrukcję montażu, która przypomni Wam kilka kwestii. Jeśli z jakichś powodów potrzebna jest instrukcja w wersji papierowej - udostępniamy Wam możliwość pobrania instrukcji montażu naszych tapet w formacie PDF. Poniżej znajduje się taka opcja.

Po drugie - wybierz klej

W naszym sklepie udostępniamy do zakupu 2 rodzaje klejów do tapet. Wybór najodpowiedniejsze jest prosty, dzięki poniższemu zestawieniu. Zapoznaj się z poniższym podsumowaniem.

Klej Wallfix

Klej gotowy - Wallfix Contract Heavy

Ten klej to najlepsze rozwiązanie do rynku, jeśli chodzi o montaż tapet. To klej GOTOWY DO UŻYCIA - nie trzeba go przygotowywać (robić roztworu). Jest bardzo wdzięczny w montażu i polecają go najlepsi montażyści tapet w Polsce. Ma właściwości grzybobójcze i świetną przyczepność. Doskonały wybór do tapet w wersjach laminowanych i strukturalnych z naszego sklepu.
dedykowany klej do tapet Ubierz Swoje Ściany

Klej do rozrobienia do tapet na flizelinie

Ten klej to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o montaż tapety. To sygnowany naszym logiem produkt, który sprawdza się świetnie w montażu tapet w wersji "eko". To produkt sprawdzony i pewny. Produkowany jest w Polsce - ma bardzo prosty skład chemiczny. Jak na swoją cenę i wielkość - jest niezwykle wydajny i stanowi trafny wybór

Po trzecie - poznaj kilka przydatnych szczegółów

Przygotowanie ściany:
Ściana, na której planujemy przykleić tapetę musi być czysta, sucha, lekko chłonna oraz odpowiednio przygotowana:

 • Ściana świeża – pokryta gładzią gipsową, płytą kartonowo-gipsową lub innymi chłonnymi materiałami budowlanymi musi być zagruntowana specjalnym środkiem gruntującym (lub rozwodnionym klejem do tapet) min. na 2 godziny przed aplikacją.
 • Ściana pokryta farbą – należy ją umyć mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy farby (np. silikonowej, zmywalnej) przetrzeć papierem ściernym, aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża oraz odtłuścić.
 • Ściana pokryta tapetą – usunąć wszystkie warstwy starej tapety. Jeżeli po zdjęciu tapety są zauważalne jakieś uszkodzenia ściany należy je naprawić, a następnie całą ścianę zagruntować.
 • Ściana wilgotna – pokrywa się warstwą zaprawy wodoszczelnej


Przygotowanie tapety:
Przed przystąpieniem do klejenia należy bezwzględnie sprawdzić stan tapety. W celu oceny stanu tapety i jej zgodności z oczekiwaniami najlepiej rozłożyć obok siebie na suchej i czystej powierzchni wszystkie jej pasy - zadrukiem do góry. Jeżeli tapeta składa się z kilku brytów należy sprawdzić, czy zgadza się wzór, oraz czy nie różni się kolorystyka lub gramatura poszczególnych fragmentów na łączeniach.


Klejenie:
Do naklejania większych elementów tapety zalecane są 2 osoby. Warto się również zastanowić, czy dobrym wyjściem nie będzie zamówienie fachowca do przyklejenia tapety.

Tapeta o podłożu flizelinowym - klej nakładany tylko na ścianę.

1) Tapetowanie zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie.
2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.
3) Równomiernie nałożyć cienką warstwę kleju na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Klej nakładać systematycznie tak, aby nie wysechł przed położeniem tapety. Najlepiej na powierzchnię nieco tylko większą, niż nakładany bryt (pas) tapety.
4) Nakładać pasy (bryty) tapety na pomalowaną klejem ścianę.
5) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.
6) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte profesjonalnym sprzętem i powinny być łączone na styk, za pomocą wałka lub miękkiej szczotki. Z tapetą należy obchodzić się delikatnie. Warto założyć czyste rękawice budowlane, by nie pobrudzić tapety.
7) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szczotki.
8) Ewentualne nadmiary tapety przyciąć dla wyrównania ostrym nożem (skalpelem) górną i dolną krawędź ułożonych brytów.
9) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotna i czysta gąbką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu i nie używać chemicznych środków czystości. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety.


Uwagi końcowe:

 • Pomimo tego, że tapeta wykonana jest z wysokiej jakości materiału, należy obchodzić się z nią delikatnie i schludnie, aby go nie rozerwać oraz nie pobrudzić.
 • Używaj gumowego wałka.
 • Pamiętajmy, że każdy wydruk ma granice wytrzymałości na mechaniczne ścieranie.
 • Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając je obok siebie na styk.
 • Zaleca się, aby na nowo postawionej ścianie przez miesiąc nic nie naklejać, tzw. sezonowanie ściany. Upewnijmy się, że farba, którą pomalowana jest ściana nie zmniejsza siły klejenia.
 • Tapeta dodatkowo zabezpieczona laminatem jest o zwiększonych parametrach odpornościowych.
 • Ściana pod tapetą, powinna być jednolitej barwy (najlepiej białej). Szczególnie w przypadku montażu tapet z jasnym tłem, należy pozbyć ze ściany wszelkich innych odcieni/plam po farbie (doprowadzić ścianę do jednolitej barwy białej), gdyż finalnie mogą one przebijać (być widoczne) i psuć efekt końcowy.
ZRYWANIE TAPETY?
Pokażemy Ci film, jak zerwać tapetę i wymienić na nową.

To, że tapetowanie to nic trudnego - już wiemy. A co jeśli tapeta znudzi nam się po kilku latach i zechcemy na naszej ścianie coś zupełnie innego?

Ten krótki materiał zobrazuje jak łatwym zadaniem jest demontaż tapety ze ściany i zastąpienie jej czymś innym.

Warto rozważyć zakup akcesoriów do montażu tapety:

tapety dostępne w wielu wymiarach i kolorach

tapety dostępne w wielu wymiarach i kolorach

tapety dostępne w wielu wymiarach i kolorach

tapety dostępne w wielu wymiarach i kolorach

Montaż Tapety w kształcie koła?
zobacz instruktaż, jak położyć okrągłą tapetę

Mimo, że tapeta w kształcie koła jest na tym samym materiale, co tapety z naszej oferty, to jednak wymaga troszeczkę innego przygotowania i montażu.

Ten krótki materiał video pozwoli Ci szybko przyswoić wiedzę, jak prawidłowo i szybko zamontować samodzielnie tapetę w kształcie koła.

Menu
zamknij
koszyk
zamknij
powrót
Konto
zamknij